Čo je to systém HEALTH SAFETY?

health-safetyTento spôsob výroby liateho mramoru vyvinula naša spoločnosť CA-PLAST a dokážeme ním zabezpečiť väčšiu stabilitu liateho mramoru a bezpečnosť pri práci a užívaní výrobku. Pri vaničkách z liateho mramoru so systémom Health Safety je pravdepodobnosť poškodenia výrobku pri drobných ťukancoch prípadne neopatrnom zaobchádzaní percentuálne o 30% nižšia ako pri bežne vyrábaných a ponúkaných výrobkoch na trhu.

V prípade, že výrobok praskne nerozletí sa na ostré kusy pri ktorých hrozí riziko poranenia či už montážnika alebo zákazníka. Výrobok s týmto systémom drží v kope a tak je možné ho bez problémov odstrániť. Samozrejme sme si vedomí toho, že nikto nechce naše vaničky rozbíjať ale to ani bezpečnostné sklo a predsa je bezpečnostné.

Čo znamená záruka 5+5 rokov?

zaruka-5+5Zákazník pri kúpe získava na výrobky CA-PLAST štandardne 5 rokov záruku. Po uplynutí piatich rokov má zákazník povinnosť nahlásiť servisnú obhliadku výrobku. Pri nahlásení si dohodne termín s naším montážnikom ktorý príde a výrobok mu na mieste:

 • Skontroluje vizuálne
 • Preleští špeciálnou pastou a kotúčom čím výrobok nadobudne opäť lesk
 • Skontroluje a ak je nutné vymení silikón okolo výrobku
 • Skontroluje sifón a ak je potrebné ho vymeniť odporučí zákazníkovi jeho kúpu a následnú výmenu

V prípade vážnejšieho poškodenia výrobku, navrhne zákazníkovi opravu ktorej cenu mu na mieste vyčísli s tým, že je len na zákazníkovi či bude alebo nebude s ňou súhlasiť. Táto servisná obhliadka je za symbolický jednotný poplatok 36€ (s 20% DPH)v rámci Slovenskej republiky.

Aký je rozdiel medzi gelcoatom a akrylátom?

Základný rozdiel spočíva už pri prvotnej výrobe vaničky alebo vane. V prípade akrylátu sa vyrába výrobok tepelným lisovaním akrylátovej platne na formu kde často vznikajú miesta, ktoré sú oslabené a vrstva akrylátu je v týchto miestach náchylná na rýchle poškodenie alebo predčasné opotrebovanie materiálu a jeho následné znehodnotenie. Gelcoat sa strieka na formu takzvané kopyto pričom je zabezpečená konštantná vrstva po celom povrchu výrobku a tým jeho dlhá životnosť a funkčnosť. Následne potom sa kladú ďalšie nosné vrstvy vaničky alebo vane.

 • Gelcoat je narozdiel od akrylátu plne opraviteľný, pričom sa zachová farba aj lesk
 • Výrobky s povrchovou úpravou gelcoat sa opravujú tým istým materiálom, nepoužívame k oprave žiadne náhradné opravné sady od treťo výrobcov 
 • pri použití kvalitného sanitárneho gelcoatu je výrobok dlhodobo farebne stály
 • výrobky CA-PLAST majú neporéznu povrchovú úpravu preto odolávajú aj farbe na vlasy

V prípade, že sa rozhodnete zakúpiť si výrobok z akrylátu, liatiny alebo keramiky je nutné si uvedomiť, že tieto výrobky v prípade poškodenia už nikdy neopravíte do pôvodného stavu ako keď ste výrobok zakúpili. Vždy budete používať na opravu len náhradu za pôvodný materiál, ktorá zo skúsenosti na výrobku nedrží, vypadáva alebo je farebne úplne iného odtieňu ako pôvodná farba.

Ako opraviť poškodenú vaňu či sprchovaciu vaničku?moznost-opravy

Podarilo sa Vám alebo Vášmu montážnikovi poškodiť výrobok od spoločnosti CA-PLAST.  Nezúfajte! Naša spoločnosť ako jediný Slovenský výrobca Vám ponúka možnosť opravy sprchovacích vaničiek alebo vaní a to hneď troma spôsobmi

 • Zakúpenia opravnej sady u našich obchodných partnerov. POZOR !!! s opravnou sadou je možné opravovať výhradne výrobky CA-PLAST v prípade, že použijete túto sadu na iný výrobok hrozí jeho znehodnotenie prípadne úplne znefunkčnenie. Sada obsahuje potrebné komponenty spolu s podrobným návodom k oprave výrobku.
 • Záručnú opravu na mieste v prípade, že vada výrobku je zapríčinená výrobným procesom 
 • Pozáručný servis u zákazníka v prípade, že si zákazník netrúfa na opravu svojpomocne 

Využite naše služby naplno a neváhajte nás kontaktovať v prípade, že potrebujete poradiť pri oprave prípadne doplniť nejasnosti v rámci opravy nami dodanou opravnou sadou.

Je možné garantovať nosnosť viac ako 500 kilogramov?

Áno, znie to neuveriteľne ale ako výrobcovia si dovolíme tvrdiť, že naše výrobky skutočne vydržia tak extrémnu záťaž bez toho aby došlo k ich deformácii alebo znehodnoteniu. Dokonca to máme aj dokázané rôznymi záťažovými testmi jedným z nich je aj vozidlo postavené na štyroch sprchovacích vaničkách či priamo video ako osobný automobil vylezie na dve sériovo vyrobené sprchovacie vaničky. Video si môžete pozrieť TU.

nosnost-520

 • Výrobky CA-PLAST vydržia takúto záťaž bez iných dodatočných podporných prvkov
 • Táto nosnosť je výsledkom dlhoročného vývoja špecifickej technológie výroby
 • Tajomstvom sú prímesy do klasických živíc a tým vytváranie jedinečnej do hneda sfarbenej štruktúry zo spodnej strany vaničiek a vaní

Pýtajte si v kúpeľňových štúdiách kvalitu a originál, ktorý je len jeden. Bežne dostupné vaničky a vane sú zo spodnej strany biele prípadne zelené. Naše domáce slovenské výrobky majú sfarbenie do hneda, pri kúpe výrobku CA-PLAST dostávate kvalitu a know-how vybudované na Slovensku.

sk-vyrobokSú výrobky CA-PLAST skutočne slovenské?

Áno sprchovacie vaničky, vane a výrobky z liateho mramoru skutočne firma CA-PLAST vyrába na slovensku priamo v Čadci preto sa môžeme pýšiť titulom slovenský výrobca vaničiek a vaní CA-PLAST . Pri výrobe výrobkov zo sklolaminátu sa používa asi 25% surovín vyrobených priamo na slovensku ostatné suroviny sa musia dovážať zo zahraničia prevažne Nemecko a Švajčiarsko. V prípade liateho mramoru naša spoločnosť používa viac ako 80% surovín vyrobených priamo na slovensku a len 20% surovín sa dováža zo zahraničia nakoľko u nás sa tieto kompozity nevyrábajú.

antibakterialny-povrchJe povrch výrobkov CA-PLAST antibakteriálny?

Všetky výrobky spoločnosti CA-PLAST majú povrch antibakteriálny a zdravotne nezávadný na čo vlastníme aj potrebné certifikáty a osvedčenia. Aj napriek tomu, že v súčastnosti používanie sanitárnych povrchov u väčšiny výrobcov nieje v obľube z dôvodu vysokej obstarávacej ceny, naša spoločnosť od svojich štandardov neupúšťa a ponúka zákazníkom stále tú najvyššiu kvalitu.

 

sifon-mc-alpineMôžem sifón ktorý je súčasťou vaničky zabudovať do zeme?

Sprchovacie sifóny Mc Alpine, ktoré sú súčasťou výrobkov CA-PLAST sú svetovou špičkou medzi sifónmi ich výroba je v Anglicku a predstavuje to najkvalitnejšie možné riešenie Vášho odtokového systému. Nakoľko ponúkame a prezentujeme naše výrobky v tej najvyššej kvalitatívnej úrovni nemôžeme si dovoliť pribaliť ako súčasť balenia sifón ktorý by bol NO NAME prípadne Čínskej či inej pochybnej výroby. Preto tieto sifóny môžete bez problémov inštalovať do podlahy, výrobky sú čistiteľné z vrchu a nieje potrebné sa dostať ku sifónu zospodu ani po rokoch.

rucna-praca

Skutočne vyrábate ručne?

Je to pravda, sprchovacie vaničky vane a všetky ďalšie výrobky firmy CA-PLAST sú vyrábané ručne. Pri našej výrobe nepoužívame žiadnu zvlášť komplikovanú formu lisovania alebo iného spôsobu výroby kde by bolo nutné využívať ťažké stroje. Každý jeden z našich výrobkov má dušu, svoju históriu a svojho ľudského stvoriteľa.