Vedeli ste ako vznikla spoločnosť CA-PLAST a čo všetko sa skrýva za jej úspechom?

História založenia firmy siaha až do roku 1999, kedy sa súčasný majiteľ Milan Králik rozhodol popri svojim už iným podnikateľským aktivitám založiť ďalšiu spoločnosť, diametrálne odlišnú ako tie, ktoré prevádzkoval a to spoločnosť na výrobu vložiek do vaní zo sklolaminátu a gelcoatu. Tieto prvé lastovičky výroby na Slovensku v podobe vložiek boli predzvesťou toho, že sa budú neskôr vyrábať vane a sprchovacie vaničky. Vložky sa montovali priamo do starých smaltovaných a plechových vaní systémom vaňa do vane, ktorý určite mnohí z vás poznajú, prípadne takto zrenovovanú vaňu ešte aj máte vo svojej kúpeľni či práčovni.

Začiatky boli náročné, nakoľko majiteľ spoločnosti nemal žiadne predchádzajúce skúsenosti  s výrobou tohto druhu, zameranie majiteľa bolo dlhoročne orientované na prevádzkovanie multifunkčných budov, v ktorých boli potraviny, mäsiar, bufety, pivárne či reštaurácie a práve preto sa rozhodol prijať obchodného partnera, ktorého úlohou bolo vyriešiť technické problémy spojené   s touto výrobou. Tým, že do spoločnosti CA-PLAST boli investované veľké investície, išli všetky aktivity bokom a neostávala iná možnosť ako sa začať tomuto biznisu venovať naplno so snahou vybudovať firmu, ktorá by sa stala konkurencie schopnou na Slovenskom a zahraničnom trhu. Spoločnosť ale čím ďalej vyžadovala vyššie a vyššie investície, viac a viac času, ktorý jej bolo nutné venovať, pričom požadovaný efekt sa stále nedostavoval. Práve naopak, zo dňa na deň sa ukazovali nové a komplikovanejšie výrobné prekážky a problémy. V období stavebného bumu spoločnosť CA-PLAST bola na kolenách, jej druhý spoločník sa od nej odlúčil a v tej dobe už jediný konateľ a majiteľ Milan ostal v situácii, ktorá nebola závidenia hodná pre žiadneho podnikateľa.

Po rokoch ťažkej driny a neustáleho boja so sebou samým a s udržaním zamestnancov sa spoločnosť CA-PLAST začala opäť stavať na nohy, pričom veľká zásluha stála aj na strane pani manželky konateľa Milky, ktorá taktiež stála po boku a bojovala s nepriaznivou situáciou na trhu a s opakovane prichádzajúcim neúspechom. To, že spoločnosť CA-PLAST prežila je aj vďaka dôvere a odhodlaniu pracovať vtedy jediného zamestnanca pána Michala Čišeckého, ktorý je do dnes oporou nášho tímu. Po dvoch troch rokoch vychádzajúcej nádeje prišla ďalšia rana pod pás od trhu, kedy sa začali dovážať lacné, nekvalitné no trhom žiadané Čínske, Talianske a iné problémové výrobky. Tento úder bol opäť zdrvujúci a znova zložil našu firmu na kolená, opäť prišlo obdobie, kedy sa zo dňa na deň bojovalo o prežitie nás, ale aj spoločnosti CA-PLAST ako takej.

Zlom prišiel v rokoch 2007 - 2010 kedy sa začal angažovať vo firme aj syn konateľa, vtedy ešte len čerstvý absolvent gymnázia a začínajúci študent univerzity Komenského v Bratislave. Spoločnými silami a odhodlaním celej rodiny začali prichádzať nové myšlienky, nápady a s chuťou a odhodlaním pracovať sa začala firma opäť dostávať z mínusových čísel aspoň na nulu, prípadne sa k nule blížila.

V dnešnej dobe Vám s radosťou a s úsmevom na perách vieme povedať veľké vďaka za to, že aj Vašou zásluhou a dôverou sa nám podarilo vybudovať spoločnosť, ktorá z roka na rok rastie je čoraz viac a viac konkurencie schopnou aj nadnárodným korporáciám a pritom sme si udržali štatút RODINNEJ FIRMY !!!

S pozdravom

Milan Králik, Emília Králiková, Lukáš Králik