Vaňa s dvierkami vás zbaví obáv z bežnej hygieny

S vekom prichádzajú rôzne obmedzenia – aj v pohybe. Obratnosť a rýchlosť nahrádza opatrnosť, pružnosť sa pozvoľna zmení na nemotornosť a aj obyčajná hygiena vo vani môže časom znamenať úkon, s ktorým treba staršiemu či zdravotne hendikepovanému človeku pomáhať. Riešením môže byť vaňa s dvierkami.

Pokial ste si niekedy prerábali byt, mali ste v maličkých kúpeľničkách dve možnosti. Buď sa vzdať vane a dať prednosť sprchovému kútu, alebo vo vani riešiť aj sprchovanie. Prvú alternatívu museli spravidla vylúčiť rodiny s deťmi, lebo kúpať ich treba a aj dospelí potrebujú občas prehriať telo či relaxovať v teplej vode. A tak vo väčšine najmä panelákových bytov zostala vaňa so sprchovou batériou.

Starším ľuďom treba s hygienou pomôcť

Deti ale vyrástli, v bytoch ostali starí ľudia, ktorí môžu mať čoraz viac problémov bez pomoci prekonať okraj vane a dať si sprchu či kúpeľ. Kúpeľňové štúdia prichádzajú s ponukou vane s dvierkami. Vaňu si možno dať vyrobiť na mieru, alebo si objednať výrobu dvierok, ktorú vám nainštalujú na vašu vaňu. „Ponúkame obe tieto alternatívy,“ hovorí obchodný riaditeľ CA Plast Lukáš Králik. „V obidvoch prípadoch ide o riešenie pre ľudí, ktorí majú z rôznych dôvodov strach sami vchádzať do vane a vychádzať z nej, lebo vekom či z dôvodu rôznej telesnej indispozície strácajú istotu a obávajú sa pošmyknutia,“ argumentuje. Ako dopĺňa, druhou skupinou sú zákazníci, kde jeden člen domácnosti chce vaňu a druhý sprchový kút. Ak majú malú kúpeľňu, vaňa s dvierkami dokáže uspokojiť potrebu oboch.

Vaňa s dvierkami do mesiaca

Inštaláciu dverí do existujúcej vane možno vykonať do všetkých druhov vaní v každej kúpeľni bez porušenia pôvodných obkladov, bez búrania a zdĺhavých stavebných procesov. „Náš technik príde na obhliadku, zameria veľkosť dvierok a so zákazníkom sa dohodne na ich výbere. Približne za 3 – 4 týždne od obhliadky sa potom uskutoční inštalácia. Trvá štyri až šesť hodín a do 24 hodín vaňu možno plnohodnotne používať a napustiť vodou tak ako predtým,“ objasňuje L. Králik. Dvere kopírujú tvar vane, dajú sa ľahko otvárať, sú stopercentne vodotesné. Hodia sa aj na rohové či inak asymetrické vane. Spoločnosť vie pri poškodeniach dodať aj náhradné diely, prípadne zabezpečiť záručný alebo mimo záručný servis priamo u klienta doma.

Ručná výroba na mieru hoci aj s masážou

Ak chcete investovať viac do bezpečnosti či komfortu vašej kúpeľne, je tu možnosť objednať si novú vaňu s dverami. CA Plast je jediným výrobcom na našom trhu, ktorý dokáže objednaný produkt personalizovať podľa vašich požiadaviek a nárokov, ponúkajú dokonca aj úpravu dĺžky vane podľa rozmerov kúpeľne či presnú pozíciu dverí na novej vani. „Naším cieľom je prinášať nadštandardnú kvalitu za prijateľnú cenu, prednosťou je ručná výroba z materiálov prémiovej kvality,“ prízvukuje obchodný riaditeľ a vyzdvihuje najmä bezpečnosť takejto vane, jej protišmykovú povrchovú úpravu nielen pri kúpaní, ale aj sprchovaní v stoji a vstupe či výstupe z bezbariérovej vane, ale aj jednoduchosť čistenia bežnými saponátmi a tlakom vody. „Zákazník si môže vybrať aj vaňu s masážou. Pripravené máme tri základné prevedenia masážnych systémov,“ uzatvára s tým, že vane je možné si dôkladnejšie prezrieť aj priamo vo výrobe v Čadci.

 

Požiadajte o príspevok na úpravu kúpeľne

 

Ak o rekonštrukcii svojej kúpeľne uvažujete a ste zároveň ťažko zdravotne postihnutým človekom, je možné požiadať o príspevok na financovanie. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny ich poskytuje aj na úpravu rodinného domu, bytu či garáže, ak to zvýši bezbariérovosť a sebaobsluhu, čo vaňa s dvierkami spĺňa. Každopádne, o podmienkach poskytnutia takéhoto príspevku sa poraďte na miestnom úrade práce, kde vám vysvetlia podrobnosti.