Vaňa s dvierkami – vkusný a štýlový produkt nielen pre seniorov

Platíme hodinkami, varíme v skle, cestujeme vlakom pod morom a keď sa lekári rozhodnú, vytlačia nám v tlačiarni kĺby. Žijeme časy, v ktorých sa spája napohľad nespojiteľné. Tak prečo nemať vaňu s dvierkami?

Toto je aj odpoveď na častú otázku, čo uprednostniť pri rekonštrukcii kúpeľní v bytoch či domoch. Najmä v takých, v ktorých trávia jeseň svojho života seniori.

 

 

Bezbariérová vaňa je chytrý kompromis

 

Jedna strana uprednostňuje sprchový kút s vaničkou z liateho mramoru pre jeho bezbariérovosť, jednoduchú obsluhu či údržbu, druhá vaňu do kúpeľne, lebo sa v nej dajú aplikovať rôzne roztoky či domáce liečebné procedúry. Starší ľudia ich potrebujú, pretože kúpeľná vaňa je pre nich nielen spôsob telesnej očisty, relaxu či pohody, ale aj prístupná forma liečby rôznych neduhov a podpory hojenia rán, kožných chorôb či rehabilitácie po operáciách alebo úrazoch.

 

 

Bezbariérová vaňa je chytrý kompromis. Má dvierka umožňujúce pohodlný vstup do vane s vynechaním prekračovania a vylúčením úrazov spôsobených pošmyknutím a pádmi. Je riešením aj vtedy, keď si neviete vybrať medzi vaňou a sprchou. Zaisťuje ľahšie vstupovanie i vystupovanie seniorom, hendikepovaným osobám či ľuďom po úrazoch cez dvierka na boku.

 

Kúpanie vo vani sa tak po renovácii kúpeľne stane opäť prístupné a pohodlné pre všetkých bez rozdielu. Osobám s obmedzenou pohyblivosťou odpadne strach z prekračovania vysokého okraja vane a môžu si opäť vychutnať pohodlný kúpeľ, ak boli doteraz odkázaní iba na sprchovanie.

 

Dôležité je pripomenúť, že vaňu s dvierkami možno umiestniť do každej kúpeľne, teda nielen do rodinného domu. Napríklad vaňa s rozmermi 1600×700 mm sa pohodlne zmestí aj do bytového jadra. Obrovské využitie však nájde aj v domovoch sociálnych služieb či iných sociálnych zariadeniach. Teda všade tam, kde treba zabezpečiť pohodlné kúpanie a relax, často s liečivým benefitom, klientovi či blízkemu človeku.

 

Ako používať vaňu s dvierkami

 

Možno si neviete predstaviť, ako je možné používať vaňu s dvierkami. Je to veľmi jednoduché. Do vane môžete napustiť asi 5 cm vody, otvoríte si dvierka, vojdete do nej a pohodlne sa usadíte. Zaistite dvierka a až potom si dopustíte toľko vody, koľko je vám príjemné, pridáte penu, liečivé roztoky, byliny… Malé množstvo vody na dne vane odstráni nepríjemný pocit z čakania na chvíľu, kým sa vaše telo úplne neponorí do vodného kúpeľa.

 

 

 

 

Po jeho ukončení je postup opačný. Najskôr vypustite vodu, potom si otvoríte na vani dvierka a vyjdete z nej von. Aj tu platí, že na dne vane môžete nechať malú vrstvu vody. Kúpanie zvládnete aj bez pomoci, je prístupné naozaj všetkým, ktorí chcú byť aktívni a uprednostňujú pohodlie a nesporné relaxačné účinky kúpeľa pred jednoduchou očistou v sprche.

 

Dvere majú niekoľko bezpečnostných prvkov

 

Trápi vás otázka, či sa cez dvere vo vani predsa len nepretlačí voda? Nie, to sa nestane. Dvere do vane majú niekoľko bezpečnostných prvkov.

 

 

Disponujú pántmi a odolnými prvkami uzatváracieho mechanizmu, takže sa nemôže stať, aby sa po ich zatvorení a zaistení dostala voda von. Na zaistenie dverí nie je potrebné vyvinúť žiadnu nadmernú fyzickú námahu, je porovnateľné s používaním kľučky na bežných interiérových dverách. Kľučka dverí PREMIUM a EXCLUSIVE je konštruovaná tak, aby jej ovládanie zvládla aj osoba s hendikepom (amputovaná ruka, články prstov či Parkinson…) bez pomoci. Dvierka sú úplne vodotesné, dno vane je rovné, čo umožní bezpečné vstupovanie a vystupovanie.

 

Ak chcete mať ešte väčší pocit bezpečia a stability, je možné dno vane opatriť protišmykovým povrchom. Úprava CA-GRIP, ktorú vyvinula naša spoločnosť, je aplikovaná unikátnou technológiou, ktorá zaručuje ľahké a jednoduchšie čistenie a dlhú životnosť protišmykovej vrstvy. Človek, ktorý sa vo vani kúpe, sa preto cíti výrazne bezpečnejšie a stabilnejšie pri vstávaní, čím sa znižuje riziko pošmyknutia a zranenia.

 

Spojenie dverí s vaňou je chránené až päťnásobným tesnením, zaručujúcim dokonalú tesnosť aj po rokoch užívania. Posledným je gumové tesnenie v ráme dverí, ktoré sa dá jednoducho vyčistiť alebo v prípade poškodenia vymeniť svojpomocne bez nutnosti servisného zásahu. Všetky kovové časti dverí bezbariérovej vane sú z nerezu. To zaručuje ich dlhodobú životnosť aj v takom agresívnom prostredí, ako je kúpeľňa. Zatváranie dvierok je mechanické z vnútra vane, je funkčné aj pri výpadku elektrického prúdu.

 

 

Iní to neponúkajú, my áno

 

Naša spoločnosť ako jediná na trhu ponúka vane, pri ktorých si môžete dokonca určiť pozíciu dverí, ale aj upraviť dĺžku bezbariérovej vane, a to až o mínus šesť centimetrov zo štandardnej dĺžky. Uľahčí to jej umiestnenie aj v atypických kúpeľňových priestoroch či v kúpeľniach, ktoré nedisponujú veľkým priestorom.

 

Takúto ponuku umožňuje fakt, že naše vane sa vyrábajú ručne, snažíme sa reagovať na potreby zákazníkov a prispôsobiť ponuku ich predstavám. Naše vane s dvierkami sa vyrábajú na nosnosť viac ako 500 kg a ponúkame na nich päťročnú záruku. No nielen to. Môžete si vybrať veľkosť bezbariérovej vane od 1500, 1600, 1700 alebo 1800 mm, určiť si pozíciu sifónu vpravo či vľavo, alebo uprostred (iba pre vane s dĺžkou 1700 a 1800 mm), ale aj to, či dvere budú mať pánty na ľavej alebo pravej strane.

 

Personalizácia našich vaní sa ale ani tu nekončí. Môžete si určiť aj presnú pozíciu dverí podľa dispozičného riešenia vašej kúpeľne, aby dvierka neprekážali inému zariadeniu v nej – práčke, skrinke, umývadlu. Ak si to budete priať, je možné vyriešiť aj napúšťanie cez vaňový prepad, nainštalovať madlá, podhlavníky a pre jednoduché sprchovanie vo vani aj vaňovú zástenu. Samozrejmosťou je aj masážny systém do vašej novej bezbariérovej vane v troch základných prevedeniach, resp. individuálny výber podľa požiadaviek. Absolútnym vrcholom ponuky sú sklenené dvere do vane.

 

Kúpili ste si vaňu a dodatočne chcete dvierka

 

A je tu ešte správa pre tých, ktorých predchádzajúca ponuka zaujala, ale majú kúpeľňu po rekonštrukcii a neplánujú kúpiť si novú vaňu. Naša spoločnosť ponúka montáž dvierok aj do už používaných vaní, a to bez porušenia pôvodných obkladov, bez nutnosti búrania a zdĺhavých stavebných úprav. To všetko v priebehu jedného dňa. Vašu kúpeľňu a vaňu si prídeme obhliadnuť a navrhneme vám riešenie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám i pohodliu pri kúpeli.

 

 

Na naše vane s dvierkami, ale aj na iné výrobky našej spoločnosti, sa môžete prísť pozrieť do kúpeľňových štúdií. Informácie, kde aktuálne tieto vane máme vystavené, vám poskytneme, neváhajte nás preto kontaktovať.