Vaničky z liateho mramoru vyrobené na Slovensku

Vyberáte sanitu do svojho nového domu či bytu? Potom pravdepodobne aj vy stojíte pred otázkou, ako si vybrať ideálne produkty pre vás, vaše potreby a bývanie. Moderný dizajn, kvalitné prevedenie, primeraná cena – nájsť kompromis medzi týmito troma aspektmi nie je vôbec jednoduché. Na trhu totiž nájdete množstvo výrobkov z rôznych materiálov a z rôznych krajín pôvodu.

Aby sme vám rozhodovanie čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás sériu článkov, ktoré vám pri správnom výbere pomôžu, zodpovedajú všetky dôležité otázky a odhalia vám, na čo si dať pozor. Dnes sa pozrieme bližšie na jeden z najobľúbenejších materiálov pre výrobu sanity, ktorým je liaty mramor. Dozviete sa, čo to vlastne liaty mramor je a aké sú jeho výhody.

 

 

Správny výber výrobcu je kľúčový

Ak zvažujete kúpu sanity vyrobenej z liateho mramoru, jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by ste si pri výbere mali dať pozor, je krajina pôvodu. Výrobky z liateho mramoru sú najčastejšie pôvodom z Číny, Turecka, Talianska, no ak si dáte na výbere záležať, zistíte, že k dispozícii máte aj produkty vyrobené na Slovensku. Prečo je však krajina pôvodu práve pri liatom mramore tak dôležitá?

Najväčším nedostatkom pri spracovaní liateho mramoru je totiž zlyhanie ľudského faktoru. Veľké výrobné spoločnosti vyrábajú denne stovky produktov a veľakrát dôjde k tomu, že na úkor kvantity utrpí kvalita. Pri dosahovaní vysokej dennej produkcie stačí jedna zle namiešaná várka a na pulte predajní sa objavia stovky produktov, ktoré sú krivé a prehnuté. Príčinou býva napríklad zlé doschnutie či nesprávne namiešanie zmesi. Na druhej strane, zlý pomer surovín môže spôsobiť, že tvar výrobku nie je stály a pri nesprávnom skladovaní vanička takzvane „cestuje“ – nedrží svoj rovný tvar.

 

Ručná slovenská výroba

Riešenie však existuje – vyberte si z produktov, ktoré nájdete v našej ponuke! Sme jediný slovenský výrobca vaničiek z liateho mramoru a od počiatku vyrábame naše produkty výlučne ručne. A v tom spočíva i naše tajomstvo. Naše výrobky z liateho mramoru sú ako jedny z mála tvarovo stále aj pri nesprávnom skladovaní u zákazníka či v medzi skladoch! Navyše, všetky produkty sú s povrchovou úpravou gelcoat, ktorý zabezpečí farebnú stálosť, antibakteriálnu ochranu a v prípade poškodenia aj možnosť opravy.

 

Vedeli ste, že…

…liaty mramor sa spracováva podľa najprísnejších noriem rešpektujúcich ochranu životného prostredia?

 

Benefity slovenských vaničiek z liateho mramoru značky CA-PLAST

Ručná slovenská výroba, tvarová a farebná stálosť či antibakteriálna ochrana však ani zďaleka nie sú jedinými benefitmi, ktoré vám ponúknu naše vaničky CA-PLAST z liateho mramoru. Vaničky značky CA-PLAST sú vďaka kvalitnému povrchu gelcoat vhodné nielen pre bežné užívanie v domácnostiach, ale sú určené aj pre záťažové pracoviská, ako sú napríklad hotely, nemocnice, športové areály alebo výrobné závody.

 

Tipy, ako si vybrať kvalitný liaty mramor

Na záver máme pre vás ešte niekoľko tipov, podľa čoho si vybrať skutočne kvalitný liaty mramor.

  • Vanička má vysokú hustotu, preto je jej váha pri rozmere 90×90 cm minimálne 33 kg a jej nosnosť je až 300 kg.
  • Povrchová úprava gelcoat je kľúčová pre finálnu kvalitu výrobku, preto by ste mali sledovať, či je vanička na povrchu biela, čo zaručuje gelcoat, a naopak, v reze a zospodu by mala byť tmavá – hnedá vplyvom plniva.
  • Výrobca vám musí zabezpečiť záručný i pozáručný servis vlastným technikom. Zároveň je dôležité, či má k dispozícii vlastnú opranú sadu a nie náhradu z druhovýroby, pretože tá často farebne nekorešponduje s výrobkom.
  • Záruka pre vaničky z liateho mramoru by mala byť až 10 rokov.